ROG Strix Scope NX TKL Moonlight White

ROG Strix Scope on üks kolmest lisatarvikust, mis said uue seeria nimel endale esmalt neoonroosa välimuse ning seejärel ka valge, Moonlight White seeria disaini. Scope TKLi puhul on tegemist väiksema varsiooniga tavapärasest Strix Scope’ist, millest on meie lehel juba varem räägitud mitmel korral. Üldiselt on valge lisatarvikute seas küllakti nõutud, kuid samas harva leitav toon (Eesti turult on nii Razeri Huntsman Mercury seeria kui ka Corsairi K70 White versioon kadusid poelettidelt kui soojad saiad ning praeguseks on neid turult leida üsnagi keeruline), seega järjekordne valge seeria on vägagi teretulnud, kui see lõpuks ka meie poodidesse jõudma peaks.

Tavapärane TKL maksab Septembri seisuga Eesti turul ~150 € ning kui Moonlight White seeria lõpuks meie turule jõuab, siis tõenäoliselt tuleb valge disaini eest välja käia vähemalt 20-70 € ekstra. Võrdluseks – Razer Huntsmani Mercury (täis)versioon maksab hetkel ~150 €, mini versioon ~130 €.

Ehitus ja klahvid

Võrreldes enamike klaviatuuridega eraldub Scope nendest Xccuate klahvide paigalduse poolest. Klaviatuur on loodud eelkõige FPS mänguritele ning seetõttu on ära jäetud numbrinupud paremalt poolt ning vasak CTRL nupp suurendatud võrreldes enamike tootjatega. See aga tähendab, et kui kunagi sooviksid näiteks valgetest nuppudest vabaneda ja asendada näiteks mõne teise tooniga, siis kolmanda osapoole klahve on küllaltki keeruline leida. 

Nagu ka Razer (ja kindlasti veel mõni ettevõte) on ka ASUS oma klaviatuurile juba Windows klahvi väljalülitamise sisse ehitanud, selleks tuleb vajutada lihtsalt Fn + Windows klahvi ning läbi Armoury tarkvara on neid võimalik veelgi juurde lisada, näiteks Alt + F4 välja lülitada.

Kuigi ära on jäetud meedianupud, siis on F1-F9 klahvidele andud igale ühele teine funktsioon, millega saab laulu ja helitugevust muuta, meedia pausile panna jne. Lisaks on F12 klahv omapärane – tegemist on „stealth keyga“, mis koheselt vaigistab kogu audio ning viib su töölauale – eks iga lugeja ise teab, milleks sellist nuppu vaja võiks minna. 

ASUS soosib makrode kasutamist ning on oma klaviatuuridele lisanud mitmeid võimalusi, kuidas neid seadistada. Antud klaviatuuril on selleks kaks valikut – kas kasutada Armoury tarkvara või kasutada otse klaviatuuril asetsevaid klahve. Makrosid on võimalik lisada igale nupule välja arvatud Fn.

Kui Scope’i ja Scope Electro Punk versiooni puhul olid kasutuses Cherry MX switchid (red, brown, blue või silver), siis Moonlight seeria puhul on kasutajal kolm valikut: ROG NX: Red (linear & swift), Brown (ultra-tactile) või Blue (clicky & tactile).

Valgustus

Valgustus on klaviatuuril väga ergas ning iga klahv on eraldi programmeeritav. Armoury võimaldab valida 11 ette valmistatud režiimi vahel, kuid iga kasutaja on teretulnud Aura abil oma meele järgi valgustust seadistama. Valgustatud on ka klaviatuuri esiosa alus.

Lisainfo

ROG Strix Scope NX TKL Moonlight White

sample-image

Similar Articles